Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Listwa podłogowa to nie tylko dekoracja

Jeśli potrzebujesz listw drewnianych, odwiedź ten adres

Wydają się mało znaczącym elementem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to elementy, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także pozwalają na schludne poprowadzenie kabli i chronią najniższą część ściany przed uszkodzeniem i ubrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie bagatelizować ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami bądź meblami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z niewielkim budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku standardowych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych materiałów, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zazwyczaj w odcieniach beżu, szarości lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli kupimy białą wersję i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]