Kiedy wybrać roletę ścienną?

Kiedy wybrać roletę ścienną?

Pragniesz o roletach w Twoich pokojach, ale sprawa wygląda na przegraną, gdyż nie można ich zamocować na oknie? Nie trać nadziei. Dla osób takich jak Ty stworzono rolety ścienne. Odróżniają się od rolet okiennych tym, że mocuje się je na ścianie bądź suficie. Czy warto kupić taki rodzaj rolety? Gdzie rolety ścienne najlepiej spełnią Twoje oczekiwania?

Rolety ścienne wewnętrzne gładkie

Pierwszym rodzajem rolety ściennej jest model produkowany z gładkiej tkaniny. Taka roleta ma najczęściej półzaciemniający poziom. Wpuszcza pewną ilość światła do wnętrza, ale chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się i zbytnią ilością światła. Atutem tych rolet jest nieskomplikowany montaż na suficie albo ścianie. Porównując je do rolet okiennych nie wymagających śrub, wiercenia czy też specjalnych umiejętności monterskich, rolety ścienne wymagają przewiercenia 2-ch otworów, które będą utrzymywać rolkę rolety.
Inną, ważną różnicą między roletami ściennymi a okiennymi, jest odległość szyby od rolety. Im bardziej roleta przylega do okna, tym bardziej chroni przed światłem i nagrzewaniem zapewnia. Rolety ścienne są mocniej oddalone od szyby niż rolety okienne, dlatego zaleca się montować je w mieszkaniach, gdzie powinno wpadać więcej światła dziennego.

Rolety ścienne dzień noc

Drugi rodzaj rolety ściennej to jej model dzień noc. Tutaj stopień przenikalności światła jest zależny od zwartości splotu materiału i gramatury tkaniny, z której wykonano roletę. Rolety dzień i noc rodzaju zebra to designerskie i nowoczesne projekty. Ich unikatowy wygląd, dzięki strukturze z poprzecznych pasów, sprawia, że pasują do nowoczesnych, stylowych pomieszczeń. Rolety dzień noc występują w wersji ściennej i okiennej. Zależnie od potrzeb oraz typu okna można wykorzystać jedną z tych rolet. Taki rodzaj rolety polecamy szczególnie do niestandardowych okien, z kilkoma kwaterami.