Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Jaką drukarkę 3D kupić? Przedstawiamy modele najlepszych marek

Chcesz nabyć drukarkę 3D? Sprawdź cadxpert.pl

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz wyłącznie urządzenia od uznanych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest wyłącznym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znalazły się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: FDM, PolyJet oraz SLA.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą koszty produkcji

Marka Stratasys jest globalnym liderem branży drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – dostarcza klientom nowoczesne rozwiązania i urządzenia. Ocenia się, że używając drukarek 3D oraz pozostałych produktów Stratasys można aż o 90 procent obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią poświęcony. Kluczowe idee pracy specjalistów marki Stratasys to dostarczanie najwyższej klasy usług i drukarek 3D, jak również pomoc techniczna oraz merytoryczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – urządzenia do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w asortymencie CadXpert jest kolekcja F120 – kompaktowy model drukarek 3D do błyskawicznego prototypowania z fabryczną dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym wyróżnia się ta firma na rynku maszyn do druku 3D? Formlabs dostarcza bardzo zaawansowane technicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nowością w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – nieduży model, działający w autorskiej, pionierskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która stanowi rodzaj technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się ergonomiczną budową oraz nieskomplikowaną obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Znacznie lepszymi rezultatami w druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością i prędkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W technologii LFS warunki druku są utrzymane na stałym poziomie, dlatego można ekspresowo wydrukować identyczne makiety, co jest wyjątkowo pożądane w masowej, seryjnej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej jakości profesjonalne drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta są w szerokim zakresie stosowane w najrozmaitszych branżach edukacji, przemysłu, biznesu i wielu innych. Najświeższy model, czyli drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który korzysta z materiałów dedykowane dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Uzyskany wydruk jest dokładny oraz trwały, a w trakcie procesu wydruku nie dochodzi do przemieszczenia się warstw oraz nie pojawiają się zniekształcenia.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]