Jak można użyć tablice tekstylne?

Jak można użyć tablice tekstylne?

W przeróżnych pomieszczeniach codziennie zauważa się tablice korkowe. Używamy ich nie tylko w mieszkaniach, ale też w przedszkolach, urzędach i kancelariach. Szerokie uznanie zyskały przede wszystkim walorom praktycznym. Korek to materiał, w który spokojnie możemy raz za razem wbijać pinezki lub szpilki, a ten nie traci swoich właściwości przez wiele lat. Dzięki temu wyprodukowane z korka tablice są nadzwyczaj funkcjonalne i rewelacyjnie sprawdzają się również podczas wzmożonej eksploatacji. Popyt na tego typu tablice zasadniczo jest następstwem także z ich niewysokiej ceny – za niedużą tablicę nie zapłacimy więcej niż 50 PLN. Co istotne, te zalety tablic korkowych łączą się z ich wysoka estetyką – pod tym kątem nadzwyczaj dobrze prezentują się tablice tekstylne.

Tablica tekstylna – wybieraj z licznych kolorów i typów obramowania

Tablice tekstylne to po prostu, jak tablice korkowe powleczone powłoką materiału. Głównym plusem tego rozwiązania jest podniesienie walorów estetycznych tablicy. Jeśli z różnych przyczyn nie odpowiada nam naturalny korek, tablice tekstylne okażą się dla nas idealne. Zamówimy je w szerokiej gamie barw, dlatego bez trudu dobierzemy wzór pasujący do aranżacji danego mieszkania. W asortymencie producentów są tablice tekstylne różniące się nie tylko zabarwieniem wykorzystanego obicia, ale także obramowania. Zamówić można np. modele z ramą z płyty MDF (w rozmaitych kolorach, a także wersje stylizowane na surowe drewno), drewnianą i aluminiową.

Kilka pomysłów na użycie tablic tekstylnych

Podstawowym zastosowaniem tablic tekstylnych jest prezentacja przeróżnego typu informacji, o których musimy pamiętać. Jednak to nie jedyne opcje wykorzystania tablic tekstylnych. Ze względu na schludny wygląd, mogą one być stosowane jako element dekoracji wnętrza. Doskonale nadają się do przymocowywania fotografii lub otrzymanych kartek z wakacji. Poza tym można zawiesić na nich również inne rzeczy, przykładowo biżuterię.