Historia pierścionków zaręczynowych

Historia pierścionków zaręczynowych

Zobacz, gdzie zamówić pierścionki zaręczynowe Kraków, wejdź na obraczki.net.pl

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Wpierw jednak następuje ta wyczekiwana przez mnóstwo kobiet chwila – oświadczyny, na które powinieneś przygotować pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowe – niegdyś bez złota i diamentów

Danie kobiecie w prezencie pierścienia to niesłychanie stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który symbolizuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z wiary, że od owego palca biegnie żyła prowadząca bezpośrednio do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli do Europy rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo wytwarzano je ze skóry, z tataraku, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie użyli do ich produkcji metali, przede wszystkim żelaza. Drogocennymi pierścionkami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoje całkowite zaufanie do partnerki. Współcześnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z drogimi kamieniami, złotem oraz platyną, tymczasem surowce te w rzeczywistości szeroko stosuje się do ich wytwarzania dopiero od paru wieków, przy czym znamienny wzrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że pożądana biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek ze sporym brylantem, jednak potencjał swobodnego zestawiania różnych kamieni i metali jest szeroki. Oprócz diamentów stosuje się rubin, szmaragd czy tanzanit. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, jak również drewno, niemniej jednak nieprzerwanie na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i różnych typów złota (białego, różowego i żółtego).
Ile powinniśmy środków przeznaczyć na pierścionek zaręczynowy? Niedawno popularne było przeświadczenie, że mężczyzna ma obowiązek wydać na niego co najmniej dwumiesięczną pensję. Cena pierścionka zależna jest od kilku czynników: designu, użytego kamienia, materiału czy ilości karatów, toteż każdy odszuka śliczny, niepowtarzalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania oraz miłości, wobec tego jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Nasz adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]