Duży wybór wisiorków srebrnych

Duży wybór wisiorków srebrnych

Jeśli poszukujesz zawieszek, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda, a także charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – surowiec ten okazuje się naprawdę czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak więc dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebrnych ozdób są szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Przechowywanie wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania powinniśmy stosować pudełka wyściełane od środka miękkim materiałem – unikniemy tak uszkodzenia. Srebro niezbyt dobrze reaguje też na styczność z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo się odkształci. Przed schowaniem do szkatułki paru ozdób, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką szmatką albo wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym odpowiednie będą także wódka, białko kurze oraz odpowiednie płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy używać delikatnych ścierek – twarde mogą uszkodzić fakturę.