Dlaczego warto czytać książki i gdzie najwygodniej je kupować?

Dlaczego warto czytać książki i gdzie najwygodniej je kupować?

Zobacz, gdzie zamówić tanie książki.

Czytanie książek urozmaica życie i jest rewelacyjną odskocznią od codziennych problemów. Mimo rozwoju w XX w. solidnej konkurencji jakimi są telewizja, internet i filmy, książki nadal będą istotną częścią naszego życia, ponieważ również współcześnie rodzice zwykle dbają o to, by ich dzieci dużo czytały.

Książki to nadal mocna konkurencja dla kina i internetu

W minionych latach książki nie są tanim hobby, zwłaszcza z tej przyczyny, że po pandemii z 2020 roku koszt papieru wyraźnie się podniósł. Jednak nie znaczy to, że warto zrezygnować z papierowych książek, całkowicie zrezygnować z czytania i szukać rozrywki wyłącznie na platformach streamingowych. Ciężko wyliczyć wszystkie pożytki jakie niesie regularne oddawanie się lekturze. Lektura przed spaniem pozwala łatwiej się zrelaksować i daje oczom odpoczynek od niepożądanego wpływu światła niebieskiego wysyłanego przez otaczające nas z każdej strony ekrany telewizorów, komputerów oraz telefonów. Daje to dobry sen, a w rezultacie również ogólnie lepsze zdrowie. Codzienne oddawanie się lekturze to też fenomenalny sposób na poszerzanie słownictwa, a więc precyzyjniejsze wyrażanie swoich myśli w rozmowie oraz pisemnie. Książki otwierają również nowe horyzonty, ponieważ pozwalają poznać opinie oraz pojmowanie świata osób z odległych kręgów politycznych, kulturowych lub religijnych.

Internetowe księgarnie i hurtownie książek – spore rabaty i możliwość darmowej wysyłki

Coraz więcej problemów sprawia dziś kupowanie najnowszych książek w tradycyjnym sklepie. Małe księgarnie likwidują się ze względu na bardzo wysokie koszty ich prowadzenia. Z kolei sieci marketów w swojej ofercie posiadają tylko powieści najbardziej znanych autorów, bo jest to produkt, który na pewno znajdzie nabywcę. Miłośnikom niszowych lektur, nieprzerwanie poszukującym nowinek i czerpiącym radość z czytania książek debiutujących pisarzy, pozostaje zamawianie w internetowych księgarniach, często oferujących też sprzedaż w hurcie. Kupno książek w sieci jest bardzo wygodne i zwykle o wiele tańsze. Księgarnie internetowe regularnie dają dogodne rabaty (także na nowości wydawnicze), mają w asortymencie powieści z mało znanych wydawnictw i dość często przy zamówieniach powyżej konkretnej kwoty oferują wysyłkę bezpłatnie.

Nasz adres:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa