Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

Czy da się połączyć rolety dzień noc i firanki?

Kiedy aranżujemy pokoje stajemy przed decyzją: żaluzje, rolety czy zasłony? Czy zdarzają się sytuacje, gdy te elementy – rolety dzień noc i zasłony – będą pasować do siebie w jednym pomieszczeniu? Jak ma się taki przypadek z firankami? Specjalnie dla Ciebie przejrzeliśmy inspiracje wnętrzarskie i teraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie: czy rolety mogą być zgranym duetem z firankami oraz zasłonami?

Rolety dzień i noc i firanki – tak czy nie?

Na blogach wnętrzarskich zauważyliśmy kilka sugestii aranżacji wnętrz zgodnie z tym pomysłem. Rolety – dzień i noc bądź klasyczne gładkie – z delikatnymi, zwiewnymi firankami? To może być strzał w dziesiątkę. W pastelowym, jasnym wnętrzu: dziecięcym pokoju, kobiecej sypialni lub salonie, oprócz rolety masz możliwość też w oknie zawiesić firanki. Jaki kolor? Przy intensywnej lub wzorzystej rolecie zdecyduj się na firankę o jasnoszarej, białej bądź kremowej barwie. Roleta jest jednobarwna i jasna? Firanka może być w intensywniejszej barwie. Ożywi to wnętrze i będzie dopełnieniem lub kontrastem do umieszczonych tam mebli, dywanu, poduszek i innych drobiazgów.

Rolety dzień i noc i zasłony – czy takie zestawienie jest możliwe?

W czasie naszych inspirujących poszukiwań znaleźliśmy także mnóstwo sugestii zgrania rolety dzień i noc i zasłon. Pierwszy nurt to jednobarwność: zasłona i roleta utrzymana w tej samej gamie barw (np. bieli, brązie, szarości, beżu). Inny pomysł to stonowana roleta i rzucająca się w oczy, wzorzysta zasłona – przy czym wzór zasłony wybierz pasujący do estetyki pokoju (modne kropki, marynistyczne pasy, romantyczne kwiaty, dziecięce bohomazy). Ostatnia inspiracja bazuje na przeciwieństwach. Intensywna roleta – zielona, żółta, niebieska – oraz delikatna zasłona: szara, beżowa, biała. Efekt? Nowoczesny i intrygujący. Rolety z zasłonami lub firankami to oryginalny pomysł na aranżację pokoju. Masz odwagę wypróbować ten modny duet u siebie?