Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Ciekawe rozwiązania dla domu – okiennice wewnętrzne shutters

Dowiedz się więcej o shutters okiennice.

Planując aranżację pomieszczenia, na ogół nie przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które niekiedy łączone są z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno mało znane nad Wisłą rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w europejskim budownictwie

Najważniejszą cechą shuttersów (bądź też po polsku – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tych okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można bez trudu je ustawić pod dowolnym kątem, zależnie od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, a także z listw drewnianych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się głównie na oknach, jednakże równie dobrze będą się prezentować na drzwiach szafy. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskim budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością rozpoznaje je z telewizji lub kina, bowiem te okiennice są bardzo popularne na obszarach z ciepłym klimatem, a więc w RPA czy w Nowej Zelandii.

Shuttersy wspaniale komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi

Shuttersy to ozdobne okiennice które nie tylko wspaniale się prezentują, lecz mają również przydatne funkcje. Dzięki nim można kontrolować wykorzystanie energii słonecznej: w upalne miesiące powstrzymywać nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zapobiegać utracie ciepłego powietrza. Okiennice wewnętrzne pasują do różnych stylów aranżacyjnych i można zainstalować je na zdecydowanej większości ram okiennych. Produkuje i instaluje się je na zlecenie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli np. rolety. Shuttersy jednakże przydają wnętrzom niezwykle stylowy wygląd, a więc zwiększają wartość posesji. Wypada też uwydatnić, iż kąt lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawia się bez pomocy linek, co rodzice dzieci lub właściciele psotliwych zwierzaków, które rozerwać wystające łańcuszki, uznają zapewne za kolejną zaletę.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]