Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Bryczesy do jazdy konnej – charakterystyka

Kup bryczesy

Jazda konna wymaga nie tylko sporych wyrzeczeń, godzin pracy i dużych pokładów cierpliwości, ale również odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Potrzebujesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Szeroki wybór asortymentu znajdziesz w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów w miejscach, gdzie nogi stykają się z siodłem, dzięki czemu minimalizują zagrożenie otarcia naskórka. Dobrze wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i obcisłe, a zarazem nie ograniczać ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie Horse-Trade.pl dostępne są bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – bawełny z dodatkiem lycry czy specjalnych tkanin softshell, dzięki którym dżokej będzie czuł się w pełni swobodnie.

Jak dobrać najlepsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej powinny być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała dżokeja i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu bądź innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący także uda i łydki, lub kolanowy. Osobną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać powłokę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są również walory użytkowe – elastyczne zakończenia nogawek czy liczne kieszonki.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]