Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Aspirator do odkurzacza czy tradycyjna gruszka – co lepsze?

Niedrożność nosa u niemowląt to dość częsta, lecz kłopotliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie mogą spokojnie spać ani jeść, gdy doskwiera im zalegający katarek. Aspirator do nosa lub gruszka pomogą w walce z chorobą.

Aspirator do nosa – czy odciąganie wydzieliny jest bardzo ważne?

Zalegający katar prowadzi do komplikacji, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w groźniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Bakteryjny, żółtozielony katar staje się zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak odciągać wydzielinę aspirator do nosa czy gruszka?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy skorzystać z tradycyjnej gruszki, wsuwanej do otworu nosowego, którą następnie naciskamy. Wytworzone podciśnienie wciąga katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie dużą popularnością cieszy się natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

Takie rozwiązanie może budzić zdumienie u większości rodziców. Tymczasem jest to znacznie wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej 800–1800W. Pamiętajmy, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany dopiero po rozrzedzeniu wydzieliny 0,9% roztworem soli. Po usunięciu kataru należy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza występuje w 3 wariantach: Aspirator do nosa Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) oraz Complete (60 zł).