Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących marki CarePump? Zajrzyj na carepump.pl.

Presoterapia to forma masażu, której celem jest usprawnienie obiegu chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw różnorodnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu ucisku, a także stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do presoterapii – stymulacja krążenia limfy

W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci chętnie używają urządzenia do presoterapii, które symulują masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy dzielące się na komory, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory mankiet uciska kończynę, pobudzając w ten sposób cyrkulację limfy. Jest dużo zaleceń do korzystania z zabiegu presoterapii. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki będące wynikiem urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy). Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień stosowana w świecie sportu, najczęściej jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

CarePump – domowe aparaty do masażu limfatycznego

Ogromne możliwości zastosowania aparatów do masażu limfatycznego przyczyniło się pozytywnie do rozwoju tego sprzętu. Dziś osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym mieszkaniu, za sprawą przenośnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – więcej przegródek to efektywniejszy zabieg masażu. Maszyny CarePump są stosunkowo lekkie i nie zabierają wiele miejsca, w związku z tym bez przeszkód można spakować je na wyjazd, np. na zagraniczny turniej sportowy.

Co ważne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być zawsze omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, dlatego że istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. stany zapalne czy niewydolność serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]