Akcesoria dla numizmatyków – klasery na monety

Akcesoria dla numizmatyków – klasery na monety

Chcesz zamówić album na monety? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Kolekcjonowanie monet i banknotów to nie tylko radość ze znajdowania i zakupu kolejnych okazów, ale także uczucie zadowolenia z ich klasyfikowania i oglądania. Kupione numizmaty powinny więc znaleźć się w przeznaczonych do ich przechowywania albumach i klaserach, za pomocą których wygodnie będzie można je przeglądać, a jednocześnie zabezpieczy się je przed potencjalnym zniszczeniem.

Album na monety – duże ułatwienie przy porządkowaniu eksponatów

numizmatów mają obszerny wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich kolekcjonowanie, niemniej jednak najpopularniejsze wciąż pozostają klasery. Dlaczego? Głównie z tej przyczyny, że umożliwiają segregację numizmatów jednego rodzaju. Warto pamiętać, że niektóre albumy na monety nie posiadają fabrycznie zamocowanych kart i trzeba kupować je oddzielnie dobierając je do rozmiaru kolekcjonowanych banknotów bądź numizmatów. Dowolność odczepiania oraz dopinania kart jest dużym ułatwieniem przy segregowaniu okazów wedle własnego uznania – można przenosić je pomiędzy klaserami bez potrzeby wyciągania poszczególnych eksponatów, co zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia banknotów czy zarysowania monet. Co więcej, mając małą kolekcję, w jednym albumie można ułożyć monety o różnorodnych średnicach, trzeba tylko zakupić strony z odpowiednimi dla nich przegródkami. Dodatkową zaletą klaserów na monety jest to, że częstokroć są stylizowane na wygląd książek lub albumów z fotografiami, dzięki czemu łatwo schować je na regale przez wzrokiem ewentualnego złodziejaszka.

Numizmaty w holderach także przechowasz w klaserach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, żeby w plastikowych przegródkach albumów przechowywać popularniejsze monety, nie posiadające już stanu menniczego, gdyż nawet gruba powłoka z PCV nie zapewnia numizmatom pełnej osłony przed działaniem powietrza oraz wysokiej wilgotności. Rzadkie monety w idealnym stanie czy też te wybite z drogich kruszców wypada wpierw zabezpieczyć poprzez włożenie do plastikowego kapsla. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, bowiem szereg producentów posiada w ofercie strony do klaserów, które bez problemu są w stanie zmieścić monety w usztywnionych, papierowych holderach albo w kapslach.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]