Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Rola kancelarii prawnych w sprawach spadkowych

Kancelaria Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. świadczy wszechstronna obsługę prawną z dziedziny prawa spadkowego. Dysponujemy bogatym doświadczeniem w prowadzeniu spraw o stwierdzenie nabycia spadku czy dział spadku. Nie są nam też obce zagadnienia prawne dotyczące zachowku czy dziedziczenia przedsiębiorstw lub udziałów w spółkach.

Fazy przygotowania do prowadzenia spraw spadkowych

Współpracę w sprawach spadkowych rozpoczynamy od swobodnej konwersacji z Klientem i od omówienia zagadnienia, z którym do nas przychodzi. Ważne jest, aby już przy pierwszym spotkaniu w sposób klarowny, zrozumiały i kompleksowy przedstawić oraz wyjaśnić zainteresowanemu stopień skomplikowania sprawy. Następnym etapem jest zaznajomienie się z niezbędną dokumentacją, także pomoc Klientom w jej zebraniu, a w dalszej kolejności przygotowanie wraz ze spadkobiercami właściwej dla charakteru sprawy procedury działania i opracowanie odpowiednich pism. Podejmujemy wszelkie starania, by rozwiązywać problemy Klientów w każdym stadium sprawy spadkowej, oferując pomoc prawną zarówno przy projektach testamentów, jak i już reprezentując ich na etapie spadkowego postępowania sądowego. Będziemy wsparciem również dla Klientów dążących do pozasądowego rozwiązywania sporów. W takim wypadku możemy zaproponować przygotowanie i wsparcie w negocjacjach ugodowych.

Spadki – szczególny rodzaj postępowań

Specyfika spraw spadkowych, pomoc rodzinom, które dopiero co pożegnały bliskich sobie osoby, wymaga pełnego zrozumienia i taktownego działania. Nierzadko wiąże się to z kooperacją z wieloma zaangażowanymi emocjonalnie krewnymi, dla których uregulowanie spraw majątkowych po zmarłym traktowane jest jako bolesny obowiązek. W takich wypadkach zespół naszej kancelarii, wykorzystując wieloletnie doświadczenie, które pozostaje bezcenne, prowadzi sprawę spadkową podejmując działania pełne empatii.