Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne – alimenty, separacje, rozwody

Prawo rodzinne stanowi jeden z głównych zakresów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy ogromne doświadczenie także w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, władzą rodzicielską czy ojcostwem i macierzyństwem.

Rozwody, separacje, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim właściwej postawy w stosunku do Klienta, który powierza nam swoje osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i prowadzenie go przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Naszym celem jest dostosowanie się do oczekiwań każdego Klienta zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – sposób działania kancelarii radców prawnych

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczynamy od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez osobiste spotkanie lub rozmowę telefoniczną albo przez Skype. To wtedy staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, na rzecz której będziemy działać przez najbliższe miesiące. Kolejne fazy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub innymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy staramy się znaleźć sposób na jej ugodowe zamknięcie. Takie podejście wywodzi się z faktu, iż wiele sytuacji spornych ma swoje źródło w silnych emocjach, a prawnik, jako osoba neutralna, nie jest nimi obciążony i ocenia sprawę tylko z punktu widzenia prawa.