Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Zadbaj o prawidłowy rozwój niemowlęcia – o zajęciach baby sensory

Dla malucha zabawa nie jest tylko uciecha – prawidłowo nakierowana może stymulować ich percepcję. Rodzice, chcący rozwijać umiejętności kognitywne swoich pociech, powinni zapisać swoje dzieci na zajęcia ogólnorozwojowe.

Zajęcia sensoryczne dla niemowląt

Zajęcia baby sensory to zabawy dla dzieci nie starszych niż 13 miesięcy, a więc niemowląt. Ten pierwszy rok życia jest wyjątkowo istotny dla malucha, gdyż zachodzi w owym czasie jego bardzo silny rozwój fizyczny oraz umysłowy. Na skutek doznań sensorycznych w mózgu niemowlęcia wytwarzają się w tym czasie dziesiątki milionów kolejnych połączeń między neuronami. Wobec tego warto dostarczyć o jak najwięcej interesujących wrażeń, oddziałujących pożytecznie na rozkwit niemowlęcia. Zajęcia baby sensory dla dzieci organizowane są w dwóch przedziałach wiekowych – dla maluchów do 6 miesiąca oraz tych powyżej 7 miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niemowląt, trwają mniej więcej godzinę, która dzielona jest na fazy wypoczynku oraz zabawy. W ciągu zajęć dzieci angażowane są w szereg aktywności, które stymulują ich umiejętności motoryczne, komunikacyjne i ich rozwój psychiczny.

Zajęcia sensoryczne z instrumentami

Dźwięk jest jednym z pozytywnie oddziałujących na rozwój niemowląt bodźców. Podczas gry na różnych instrumentach, tak starsze, jak i małe maluchy, rozwijają wyobraźnię oraz czułość na piękno, a także uczą się rytmu. Obcowanie z muzyką w okresie niemowlęctwa podnosi umiejętności kognitywne maluchów, co później nierzadko jest bazą do szybszego zrozumienia zasad matematyki. Zajęcia muzyczne to także zajmująca zabawa z grupą równolatków. W czasie zajęć z muzyką wyzwalane są dźwięki na bezpiecznym poziomie głośności. Pod okiem wprawnego w pracy z maluchami instrumentalisty, najmłodsi nauczą się, iż muzykę można wytwarzać też za pomocą najróżniejszych rzeczy.