Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Szukasz szczegółowych wiadomości o kursie Photoshop? Dobrze trafiłeś! Skieruj się tu.

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od dłuższego czasu starają się podążać drogą rozwoju cyfrowego. Talent do malarstwa tradycyjnymi sposobami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, żeby zdobyć pracę w branży filmowej bądź gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci czy świata przedstawionego stosują w głównej mierze profesjonalne oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Z jakiego programy do malarstwa komputerowego korzystają twórcy

Jest sporo programów używanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Adobe Photoshop, który mimo że został opracowany jako software do retuszu fotografii, w mgnieniu oka został ulubionym oprogramowanie ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne podobne programy, jak np. GIMP, Corel Painter czy Clip Paint Studio, w których dzięki użyciu przeróżnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami olejnymi, akwarelami bądź gwaszem. Digital painting zapewnia twórcom nieograniczoną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych ruchów pędzla, ale też ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba wszak kupować!

Kurs malarstwa cyfrowego online to nie tylko nauka najważniejszych funkcji oprogramowania

Praktycznie uczenie się digital paintingu przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze kroki warto postawić na własną rękę, aczkolwiek by odpowiednio rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać ważne triki korzystania z pędzli i wszystkie funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs prowadzony przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z malarstwa cyfrowego, możesz wykupić dostęp do rozlicznych video kursów Adobe Photoshop przez internet. Spektrum zagadnień jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one dużo więcej niż tylko podstawowych funkcji oprogramowania. Istotne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]