Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Kurs górski – szkolenia pod okiem specjalistów

Góry bywają niebezpieczne, ale także są wspaniałe. Właściwie co kilka tygodni, a szczególnie w okresie, kiedy wczasowicze tysiącami odwiedzają modne miejscowości turystyczne zlokalizowane u stóp znanych szczytów, w mediach słyszymy o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem osób, które bez właściwego przeszkolenia wybrały się na wyprawę trasą o znacznej trudności. Z tej przyczyny tym, którzy lubią góry i chcą nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka, polecamy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszym sposobem, by pozyskać niezbędną wiedzę jest uczestnictwo w wszechstronnym kursie prowadzonym przez specjalistów z każdego z najistotniejszych obszarów związanych ze wspinaczką górską, a więc ratowników górskich, przewodników górskich i instruktorów wspinaczki. Z ich pomocą uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. poprawnego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, przyswoją sobie zasady autoasekuracji, asekuracji oraz sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej oraz survivalu, które są konieczne w razie najrozmaitszych nieszczęśliwych sytuacji. Szkolenie pokrywa dodatkowo zasady poprawnego działania w trakcie lawiny.

Górskie szkolenia, w tym też zimowy kurs turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma olbrzymie doświadczenie jako organizator wycieczek w łańcuchy górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (na Słowacji, w Polsce oraz w Austrii) w niedużych grupach, które zazwyczaj mają nie więcej niż sześć osób. W ten sposób zdobywanie wiedzy ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas sposobność przeznaczyć na każdego uczestnika kursu wystarczająco czasu i uwagi, żeby mogli oni w pełni opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]