Skład książek

Skład książek

Przed laty zajmował się tym zecer, obecnie odbywa się na komputerach. Skład książek nie jest już zajęciem tak długotrwałym, jednak stale wymaga dużej precyzji, wiedzy na temat rozmaitych reguł, a także szerokich umiejętności. Na czym konkretnie polega? Komu powierzyć takie prace?

Programy do składu książek

W sieci znajdziemy mnóstwo oprogramowania pozwalających na fachowy skład książek lub broszur. Największym uznaniem cieszy się na pewno Adobe InDesign, z którego korzysta wielu fachowców z branży. Trochę mniej chętnie używany jest natomiast QuarkXPress. Obie aplikacje to rozwiązania płatne, ale stworzona została też bezpłatna alternatywa – Scribus.

Na jakich aspektach skupia się skład książek?

Skład książek powinien sprawić, że tekst stanie się możliwie najbardziej czytelny – nieprawidłowo złożony materiał prędko zniechęci czytelnika, z uwagi na co ten nie przeczyta go do końca. Istotne są także aspekty wizualne – książka powinna odpowiednio się prezentować. Ogromne znaczenie ma oprócz tego to, jak tekst sąsiaduje z innymi elementami strony – obrazami czy ozdobnikami.

Zainteresowanie składem książek

Na tego rodzaju usługi decydują się chętnie redakcje prasy i pozostałych publikacji – zwłaszcza, kiedy są to niewielkie oficyny i nie posiadają swoich DTP-owców. Popularność składu książek zwiększa się też z uwagi na zapotrzebowanie na self-publishing.

Skład książek – gdzie zlecać?

Dobrym wyjściem będzie powierzenie tego agencji reklamowej – tego rodzaju przedsiębiorstwa korzystają ze odpowiednich programów, przez co otrzymujemy gwarancję, że końcowy efekt spełni nasze oczekiwania.

Nasz adres:
Pracownia Register
ul. Murarska 3c lok. 8
31-311 Kraków

Tel.: +48 12 265 85 50
Mob.: +48 503 342 656
E-mail: [email protected]