Niesamowite ujęcia z lotu ptaka – filmowanie z powietrza

Niesamowite ujęcia z lotu ptaka – filmowanie z powietrza

Kadry z lotu ptaka są niewątpliwą ozdobą każdej produkcji filmowej. Bez znaczenia, czy filmowane są terytoria leśne, tereny nad jeziorami albo rzekami czy może siatka ulic metropolii, z powietrza wyglądają z reguły znacznie bardziej widowiskowo niż z poziomu gruntu. Nie dziwi więc to, że filmowanie z powietrza jest chętnie stosowane przez autorów różnych obrazów filmowych – zarówno tych komercyjnych, jak i artystycznych. Do niedawna ich sfilmowanie było niezmiernie kosztowne i problematyczne – wiązało się z nieodzownością wypożyczenia samolotu lub śmigłowca oraz skorzystaniem ze stosownego ekwipunku. Dzisiaj jednak filmowanie z powietrza jest dużo mniej kosztowne i nieskomplikowane pod kątem logistyki – używa się w tym celu drona. Czemu należy postawić na takie filmy? O czym pamiętać wybierając profesjonalistę, który wykona dla nas takie ujęcia?

Filmowanie z powietrza w klipach dla urzędów i biznesu

Filmowanie z powietrza to metoda, którą powszechnie wykorzystuje się w różnych projektach reklamowych. Wspaniale zdaje egzamin w filmach promocyjnych. Bez znaczenia jest to, czy chodzi o kilkuminutowe spoty, czy też kilkunastominutowe, dłuższe produkcje. Ujęcia z powietrza mogą tworzyć większa część klipu (a w licznych przypadkach nawet jego całość) albo też go urozmaicać. Filmy z tego rodzaju zdjęciami są odpowiednie do promowania rozmaitych biznesów – zarówno szerokich przedsięwzięć, jak i niedużych inicjatyw. Wspaniale zdają egzamin również w promowaniu działalności samorządów (szczególnie, jeśli chodzi o filmy adresowane do turystów oraz informujące o rozbudowie infrastruktury) bądź organizacji zajmujących się ochroną przyrody. Filmowanie z powietrza to też najlepszy sposób na to, by przedstawić stopień powodzenia i rozmiar różnych inwestycji – na przykład budowlanych, drogowych czy przemysłowych.

Do filmowania z powietrza szukaj wykwalifikowanego operatora z certyfikatem

To, jak będą wyglądały filmy z ujęciami z drona zależy w dużym stopniu od zręczności specjalisty obsługującego urządzenie. Wiele informacji na temat jego umiejętności, jak również klasy drona i zamontowanej w nim kamery, przekażą nam filmy, które ta osoba do tej pory przygotowała – najczęściej mamy możliwość zobaczyć je online. Sterujący sprzętem rejestrującym musi posiadać również certyfikat UAVO, poświadczający jego zdolności i uprawniający do legalnego odbywania lotów komercyjnych BVLOS (poza zasięgiem wzroku) i VLOS (w zasięgu wzroku).