Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Zastrzyk adrenaliny w górach – rafting po Dunajcu

Odpoczynek na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróży, który jest w naszym kraju znany od ponad 100 lat i wciąż znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o porywistym, górskim charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie widoków niedostępnych dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy na Dunajcu – dla kogo?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych kwalifikacji – organizatorzy takich usług przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Niezbędna będzie aczkolwiek umiejętność pływania i obsługi wioseł, nabyta na przykład w kajaku albo kanadyjce. Miejmy przy tym na uwadze, iż spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najprostszych wypraw. Żeby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi i przeszkodom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej formie i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne metody wypoczynku.

Rafting Dunajcem – jakie czekają nas atrakcje?

Znoje samej przeprawy rekompensują oszałamiające widoki. Spływ Dunajcem to świetna sposobność do tego, by z niecodziennej perspektywy podziwiać zniewalające krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca przynależą bowiem do najbardziej atrakcyjnych krajobrazowo regionów naszego kraju, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy na Dunajcu to również znakomita alternatywa dla miłośników adrenaliny, albowiem szlak obfitujący w wiele przeszkód i meandrów podaruje wiele niezapomnianych emocji.