Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Wyprawy w góry – czego wymaga się od uczestników?

Nie zwlekaj! Wybierz kompleksową ofertę! Wyprawy w góry w najlepszej cenie.

Wiele osób spędza swój czas przemierzając górskie szlaki. Zwykle zaczynają od przemierzania polskich Tatr, z czasem jednak chcą czegoś więcej. Szukają nowych wrażeń – ich marzeniem stają się wycieczki w coraz wyższe góry. Łatwość przekraczania granic sprawia, że nawet wyprawy na szczyty znajdujące się w dalekich od naszego kraju miejscach stają się aktualnie osiągalne.

Wyprawy górskie – jak się przygotować?

Aktualnie przed miłośnikami górskich wypraw otworem stoją tak polskie i słowackie Tatry czy Alpy (z ich najwyższym wzniesieniem Mount Blanc), ale również najwyższe wzniesienia Afryki, Meksyku czy Azji. Z pewnością dużym ułatwieniem we wdrapywaniu się na pięcio- czy siedmiotysięczniki jest obecność na polskim rynku agencji trekkingowych, które zajmują się organizacją wypraw na Elbrus bądź Kazbek. Oczywiście pomoc agencji wiele upraszcza, ale jej instruktorzy nie wdrapią się na szczyty za nas. Konieczna jest kondycja, która pozwoli nam wytrzymać wielogodzinną wyprawę z bardzo masywnym, mającym nawet kilkanaście kilogramów plecakiem z właściwym sprzętem oraz dostosowanym do warunków górskich ubiorem.

Wyprawy górskie – jakie wymogi stawiane są uczestnikom?

Od każdego, kto podejmuje decyzję o wzięciu udziału w wyprawie wysokogórskiej – na bazę pod Annapurną, Pik Lenina, Elbrusbądź Mount Everest – wymaga się wcześniejszej praktyki w zbliżonych do tego rodzaju ekspedycjach, ponieważ im wyżej zamierzamy się wspiąć, tym większe prawdopodobieństwo pojawienia się choroby wysokościowej. Umiejętność korzystania z czekanu oraz przemieszczania się w grupie, której członkowie wzajemnie się zabezpieczają liną – to wymogi, które należy koniecznie spełniać. Nie można zapomnieć także, że trekking wysokogórski to wędrówka o charakterze zespołowym. Znaczenie ma zatem zdolność pracy w zespole. W czasie wyprawy górskiej niezbędne jest bezwzględne dostosowanie się do decyzji podejmowanych przez prowadzącego grupę.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]