Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Turystyka górska – wyprawa na górę Kilimandżaro

Kilimandżaro wyprawa. Więcej informacji na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/

Sięganie po górskie szczyty to ambicja licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Niezapomnianych wrażeń bez wątpienia zapewni wyprawa na Kilimandżaro.

Dlaczego warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest dominującym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się prawie 6000 m n.p.m. Globtroterów przyciągają głównie niesamowite widoki, sposobność ujrzenia obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, jak również znikające już lodowce. Masyw tworzą Shira, Mawenzi i Uhuru – trzy góry będące śladem po wulkanach. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownej preparacji – ze względu na sporą wysokość realne jest ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż dotarcie na wierzchołek masywu stanowi spore wyzwanie. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą charakteryzować się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią marsz przez około 8 do 9 godzin dziennie.

O czym musimy pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej febrze, po którym pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto również wyposażyć się w leki zmniejszające ryzyko zachorowania na malarię. Przed zarażeniem się ochroni także stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty oraz zakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]