Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Trekkingi – poznaj góry inaczej niż zwykły turysta

Na http://bit.ly/2Rtp5ne odnajdziesz najkorzystniejszą ofertę trekkingów

Górskie wycieczki mogą przybierać różne formy. Od krótkich spacerów po łatwych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez wielogodzinne, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej pod względem skomplikowania, aż po wymagające trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, potrzebna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi trasami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Jakkolwiek w zamian za nieraz gigantyczny nakład pracy otrzymujemy możliwość delektowania się przepięknymi widokami i kontaktu z dziewiczą naturą.

Skala trudności trekkingów

Stopień trudności jest zależny od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści klasyfikują trzy stopnie trudności pieszych wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie stanowi przeszkody do silnego wysiłku. Następny stopień trudności wymaga lepszej sprawności fizycznej oraz przynajmniej podstawowego doświadczenia w górach – np. w polskich Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla uczestników ze znakomitą kondycją, znajomością natury wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków biwakowania podczas kilkudniowej wyprawy.

Gdzie organizuje się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o pozostałe góry na kontynencie europejskim, największym powodzeniem szczycą się wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Kaukaz i Ural, Alpy oraz bałkańskie Góry Przeklęte. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności podczas wycieczki w Andach, Karakorum bądź Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]