Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Trekkingi coraz popularniejsze pośród turystów

Chodzenie po wysokich górach kojarzymy przede wszystkim z naprawdę wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów niepotrzebne są najczęściej tego typu umiejętności – w różnych pasmach wytyczono wszak trasy, z którymi poradzi sobie każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe sprzęty, czyli kijki zapewniające stabilność na nierównych nawierzchniach i buty z odpowiednią podeszwą. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie też pomoc doświadczonego instruktora, który powie, jak korzystać z opcjonalnego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach więc będzie on potrzebny? W jakich górach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co będzie potrzebne?

Trekkingi są czasem organizowane w naprawdę trudnym obszarze, a to sprawia, że potrzebne stają się narzędzia ułatwiające przejście trasy. Najistotniejszymi wśród nich są z całą pewnością raki, które gwarantują przyczepność również na oblodzonych trasach – a na wysokich górach uświadczyć je możemy także wiosną. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne będą właściwe umiejętności – dlatego niedoświadczeni klienci na trekkingi muszą udać się razem z instruktorem, bo ten powie im, jak bez ryzyka przejść szlak.

Trekkingi na Starym Kontynencie i na świecie

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie interesujących szczytów na świecie, które zazwyczaj okazują się nieosiągalne dla zwykłych turystów. Najchętniej organizowane są w najwyższych pasmach – krajowi turyści często wybierają pobliskie Tatry, a także w Alpy oraz na norweskie fiordy. Dużym zainteresowaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro i Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę zaś wybrać się w Karakorum – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża Everestu oraz Annapurny.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]