Tenis dla dzieci

Tenis dla dzieci

Szukasz pomocy fachowców z szkoły tenisa dla dzieci Kraków? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na www.teniskrakow.pl.

Warto zachęcić dzieci do uprawiania sportu, ale nie wszystkie dzieci lubią się dużo ruszać. Warto pomyśleć nad oryginalnym sposobem na urozmaicenie czasu wolnego i być może zdecydować się na zapisanie dziecka na grę w tenisa. Zajęcia można rozpocząć już w wieku 4 lat. Do opanowania podstaw niezbędny jest właściwy sprzęt. Są to m.in. piłki gąbczaste, mini siatki i krótkie rakiety, które pozwolą profesjonalnie rozwijać taktykę gry. Tenis wpływa bardzo korzystnie na rozwój dziecka, jest przyczyną rozwoju dobrych cech charakteru, usamodzielnienia, a także wpływa pozytywnie na wykorzystanie dziecięcej energii.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na dobór sprzętu do gry. Powinniśmy dokładnie przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do lekcji. Szeroki asortyment wielu sklepów umożliwia nam dobór profesjonalnej rakiety. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka i jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne wykorzystanie możliwości jakie daje gra w tenisa. Warto sprawdzić wcześniej, jakie parametry powinna mieć dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat musi używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest dobór rączki do rakiety. Ponadto warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są właściwe dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który profesjonalnie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Pomocne są również informacje umieszczone na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest cennym doświadczeniem, jednak tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszego dziecka.

Tenis dla dzieci – z grupą, czy indywidualnie?

Okres dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, warto to odpowiednio wykorzystać i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Kwestia, która pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Zalety grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała możliwość do zawierania znajomości, poznawania ciekawych i różnorodnych stylów gry. Ponadto tenis grupowy gwarantuje niezwykłą atmosferę i zdrową rywalizację sportową.

Korzyści indywidualnych lekcji tenisa

Lekcje indywidualne są skierowanie do osób, którym zależy na rozwoju pod kątem własnych możliwości i potrzeb. Pod okiem kompetentnego trenera dziecko rozwija swoją taktykę i technikę gry.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]