Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Więcej szczegółów o trekkingi Himalaje uzyskasz tu

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie napomknąć także o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry stały się polem rywalizacji zawodowych wspinaczy z całego świata. Nie zadziwia nas zatem zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj zawodowym przewodnikom

Na początku należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje i Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Źródłem komplikacji bywa też samo zaplanowanie wyjazdu – rezerwacja biletów czy otrzymanie wizy i pozwolenia. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm planujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest opieka zawodowych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Himalajach bądź Karakorum w Karakorum albo Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, że te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, gdyż nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Annapurna. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale również możliwość przyjrzenia się codziennemu życiu obywateli Nepalu i podziwianie nieprzeciętnych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]