Kilka słów o kortach tenisowych

Kilka słów o kortach tenisowych

Tutaj uzyskasz szczegółowe informacje o kortach tenisowych Kraków

Miejsca kryte, wyposażone w oddzielne oświetlenie oraz całkowicie innowacyjne stanowią najlepsze korty tenisowe. Obiekt taki musi zapewniać że zawodnicy nie nabawią się ryzykownych urazów, na które najbardziej podatne są stawy i więzadła. Idealnie jest więc uczęszczać na miejsca o powierzchni miękkiej, co jest zalecane zwłaszcza dla początkujących. Rozgrywki na twardej nawierzchni możemy zainicjować, gdy osiągniemy bardziej zaawansowane kompetencje.

Jakość kortów tenisowych wpływa na bezpieczeństwo użytkowników

Korty tenisowe są wspaniałą możliwością do wykorzystania wolnego popołudnia w aktywny sposób. Aktywny tryb życia genialnie wpływa na odporność organizmu, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że czas spędzony na korcie to aktywność wymagająca dużej siły, dokładności i talentu. Pod okiem obeznanego trenera z pewnością wdrożymy się w arkana tenisa ziemnego, chociaż pierwsze kroki na korcie mogą być ciężkie. Niebezpieczeństwo wystąpienia urazów zmniejszamy biorąc udział w treningach na komfortowych kortach tenisowych. Możemy także grać na obiektach zadaszonych, które przy polskich warunkach klimatycznych są niezbędne.

Gra na kortach tenisowych nie musi być sporym wydatkiem

Tenis ziemny od lat uchodzi za bardzo elitarny. Pamiętajmy, że jest możliwość użyczenia potrzebnych rakiet, w szczególności, że sport ten nie należy oczywiście do najtańszych. Zatem jeśli myślimy o tym, żeby trenować tylko hobbystycznie wybierajmy takie korty tenisowe, które dają możliwość wypożyczenia rakiet tenisowych najwyższej klasy.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]