Srebro bulionowe – czy warto kupować takie monety lokacyjne?

Srebro bulionowe – czy warto kupować takie monety lokacyjne?

Na goldbroker.pl/srebrne-monety-bulionowe/ uzyskasz więcej informacji o monety bulionowe srebro.

Monety bulionowe, zwane także monetami lokacyjnymi, są kolejną opcją dla osób pragnących lokować swój kapitał w metale szlachetne. Oczywiście, najpopularniejszym kruszcem także w tym obszarze inwestycji jest złoto, jednak w ostatnich latach coraz więcej mennic krajowych zaczęło emitować srebrne monety bulionowe, które błyskawicznie zdobyły żarliwych sympatyków, szczególnie pośród inwestorów z mniej zasobnym portfelem.

Srebrne monety bulionowe – rozsądniejsza inwestycja niż monety kolekcjonerskie

Można rzec, iż srebrne monety bulionowe są wręcz nowością na rynku inwestycyjnym. Wybijane są w mennicach kilku państw, i to zaledwie od lat 80-tych XX w. (pojawiły się najprzód w Chinach, w Kanadzie oraz w Meksyku). Chociaż nabywane przez inwestorów od prawie pół wieku, ich oferta nie jest nadal tak szeroka jak pokrewnych złotych monet. Srebrne monety bulionowe są jednakże idealną opcją dla osób potrzebujących urozmaicić swoje oszczędności, a które obawiają inwestycji w odpowiednio droższe monety kolekcjonerskie ze srebra lub które nie mogą pozwolić sobie na lokatę środków w platynę bądź złoto. Czemu monety bulionowe uważa się za stabilniejszą inwestycję niż monety kolekcjonerskie z identycznego kruszcu? Koszt zakupu monet kolekcjonerskich w dniu wprowadzeniu na rynek zawsze dostrzegalnie przekracza wartość metalu szlachetnego, z którego zostały wytworzone. Przyczynia się do tego głównie całkowity koszt wybicia monety (między innymi opracowanie przez artystę unikalnego wzoru oraz wykonanie dokładnych sztanc). Istotne jest również to, iż numizmaty kolekcjonerskie sprzedawane są w ograniczanej liczbie, co od razu potęguje na nie popyt. Nie gwarantuje to aczkolwiek, że z biegiem lat ich wartość będzie powoli rosnąć! Należy mieć świadomość, że tak jak w przypadku każdego przedmiotu kolekcjonerskiego, monety te będą warte tyle, za ile zapragnie je nabyć przyszły kupiec. Z kolei monety bulionowe ze srebra nie mają wymiaru numizmatycznego (ich wygląd zmienia się bardzo rzadko i nie mają ustalonego rocznego nakładu), więc ich wartość mocno związana jest z aktualną ceną srebra.

Jaka jest standardowa waga srebrnych monet bulionowych?

Srebro jest tanim metalem inwestycyjnym, skutkiem tego monety bulionowe z tego kruszcu sporadycznie emitowane są w nominale niższym niż 1 oz (uncja trojańska), a więc 31,1 g. I chociaż próba srebra .999 oraz waga 1 uncji to praktycznie standard dla tych monet, na rynku dostaniemy również monety ważące 3 oz, 5 oz, a nawet 500 g. W rodzimych sklepach mających w swojej ofercie srebro inwestycyjne bez przeszkód zamówimy rozpoznawalne na całym świecie Britannię z Wielkiej Brytanii, australijskie Kangury czy Wiedeńskich Filharmoników z Austrii o nietypowym nominale 1,5 €.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]