Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Mass collect – usługa nie tylko dla dużych firm

Na https://flobo.io/mass-collect/ odnajdziesz odpowiedź na pytanie, co to jest mass collect.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Prezentujemy pokrótce, jak działa mass collect i jak upraszcza pracę dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – jak to działa?

Działanie mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie proste. Polega na przypisaniu wszystkim klientom własnego numeru rachunku, który jest zarazem ich identyfikatorem. Takie działanie zdaje egzamin tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość kontrahentów, czyli na przykład na uczelniach wyższych, w firmach dostarczających usługi telekomunikacyjne oraz wszystkich działalnościach, gdzie prowadzi się systemy abonenckie (między innymi w sieciach siłowni). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na jeden firmowy rachunek bankowy, niemniej jednak uprzednie nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków pozwala na ich sprawniejszą identyfikację, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty albo przelew za pośrednictwem poczty). Wykorzystanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem przelewów aniżeli w przypadku księgowania przez pracownika, a przy tym eliminacją prawdopodobnych błędów, które mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Mass collect również dla przedsiębiorstw obsługujących mniej niż sto faktur

Choć mass collect nie jest aktualnie oferowana w większości banków (mają ją m.in. część banków spółdzielczych i mBank) wypada rozważyć jej wdrożenie w przedsiębiorstwie, także takim, które co miesiąc wystawia poniżej stu dokumentów księgowych. Zastosowanie mass collect przynosi wszak kilka korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników działu księgowości, opcja połączenia z systemem finansowo–księgowym (a zatem łatwiejsze monitorowanie przychodzących opłat) czy integracja z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na połączenie z systemem mass collect banku, ale posiada także funkcję przesyłania przypomnień o nadchodzących płatnościach i windykacji, co po jakimś czasie skutecznie podnosi terminowość u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]