Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Kantor online – wymieniaj walutę nie wychodząc z domu

Jeszcze kilka lat temu jedyną drogą wymiany waluty była wizyta w kantorze lub w najbliższym banku – na te pierwsze wciąż można się natknąć w galeriach handlowych czy przy sklepach wielkopowierzchniowych! Jednakże w szybko przekształcającym się świecie, konsumenci pragną wymieniać obcą walutę bez przymusu ruszania się z domu i po niższych kosztach, w następstwie tego też utworzono kantory online, które to umożliwiają.

Plusy kantoru internetowego

Funkcjonowanie kantoru online jest tak samo nieskomplikowane jak kantoru stacjonarnego. Klient loguje się do serwisu na założony przez siebie profil, a w następnej kolejności przelewa do swojego panelu kwotę, którą pragnie przewalutować. Atutem kantorów internetowych jest w szczególności to, iż transakcje można zlecać w nim w dowolnym momencie, a sama wymiana walut odbywa się już w godzinach pracy kantoru po najświeższych kursach, ustalanych w oparciu o informacje pozyskiwane z Forex co kilka sekund, a nie – jak to jest w przypadku kantorów stacjonarnych – po średnim kursie, zazwyczaj z poprzedniej doby. Następnym i niezwykle ważnym walorem kantorów online są mniejsze spready aniżeli te oferowane przez kantory stacjonarne oraz placówki bankowe. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od indywidualnego cennika) może prowadzić do uiszczenia spreadu w wysokości nawet 3-4%, natomiast w kantorze wymiany walut online spready na ogół nie przewyższają 2%. Kantory online proponują też kilka pomocnych usług popularnych wśród klientów, np. mają opcję transakcji odroczonej, w której nabywca zleca przewalutowanie po wskazanym przez niego kursie (transakcja jest przeprowadzana dopiero wtedy, kiedy wskazany przez użytkownika kurs będzie taki sam jak kurs na rynku) czy też w ustalonym przez klienta terminie.

Doceniasz wolność w zarządzaniu pieniędzmi? Kantor wymiany walut online jest dla Ciebie

Kantory online to opcja dla osób ceniących sobie wygodę i znaczną autonomię w dyspozycji swoimi pieniędzmi. Używają ich też osoby spłacające pożyczki zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby uczące się bądź zatrudnione poza granicami Polski. Jednakże zanim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego renomę i poziom bezpieczeństwa, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy jest on wpisany do rejestru Komisji jako instytucja płatnicza.