Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Czy złoto w sztabkach jest dobrą inwestycją?

Chcesz kupić sztabki złota? Kliknij tu.

Gromadzenie pieniędzy na koncie bankowym czy umieszczanie ich na lokacie nie jest dziś tak rentowne jak jeszcze parę lat temu. Niezbyt wysokie oprocentowanie proponowane przez banki, ale też i ogólne zrozumienie, że nie inwestowany kapitał zapewnia zysku sprawiły, że szukamy sposobów, które pozwolą naszym pieniądzom dawać po latach poboczny zysk. Obok nabywania udziałów funduszy inwestycyjnych, obligacji państwowych czy akcji, coraz większe zainteresowanie wzbudzają metale inwestycyjne, a przede wszystkim – złoto w sztabkach.

Czy sztabka złota jest pewną inwestycją?

Od razu należy dobitnie zaznaczyć, iż inwestycja finansów w złoto w sztabkach to inwestycja na lata. Złoto najczęściej opiera się silniejszym i słabszym kryzysom odczuwalnym w gospodarce, a nawet niepewność polityczna i gospodarcza nieraz podbija jego cenę. Naturalnie, można odnotować wahania w jego wartości, jednak badając jej historyczny wykres od razu można zauważyć, że z czasem ona wzrasta. Co jest tego przyczyną? Od kilkuset lat ilość tego kruszcu obecna na rynku utrzymuje się mniej więcej bez zmian. Dawno temu był on środkiem płatniczym, w tej chwili jest w szerokim zakresie wykorzystywany w przemyśle chemicznym, elektronice czy medycynie oraz – w dalszym ciągu na dużą skalę – w sztuce i złotnictwie. Mimo, że wydobycie złota jest nieprzerwane i w teorii powinno go przybywać, recykling tego kruszcu użytego przykładowo podczas produkcji urządzeń elektronicznych (jak telefony komórkowe czy też piloty do TV) jest w wielu przypadkach nierentowny, w związku z tym popyt na złoto utrzymuje się wysokim poziomie i prognozuje się, iż przez kolejne lata trend ten raczej nie ulegnie zmianie.

Sztabki złota – odlewane w wielu wagach

Słuchając o inwestycji finansów w złote sztaby gros osób z miejsca pomyśli, że to nie dla nich, ze względu na znaczny koszt. Jednakże sztabki złota są produkowane w różnorodnych rozmiarach, dlatego w zasadzie każdy może pozwolić sobie na lokatę jakiegoś wycinka oszczędności w ten szlachetny metal. Złoto można zakupić już w sztabkach o wadze 5 g, 2,5 g, a nawet 1 g. Te niewielkie sztabki są wręcz perfekcyjne jako upominek. Zamożniejsi inwestorzy, mający większe środki finansowe często kupują się na większe sztabki złota o wadze 50 g, 500 g, jak również 1 kg. Wypada jednak wiedzieć o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie da się rozłamać odlanej sztabki przy przyszłej odsprzedaży. Po drugie, inwestując w cięższą sztabkę kupimy złoto znacznie taniej. Wobec tego należy nabywać sztabki złota o różnym ciężarze albo zdecydować się na zakup tzw. combibarów, które są fabrycznie podzielone na drobne kawałki.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]