Jeśli potrzebujesz złota lokacyjnego, koniecznie sprawdź goldbroker.pl.
Sporo myślimy o przyszłości i o zabezpieczeniu się na ewentualną “czarną godzinę”. Z tej przyczyny przeważnie staramy się od czasu do czasu odkładać nadwyżkę środków finansowych na koncie bądź na lokacie w banku. Od jakiegoś czasu jednak ten sposób jest mało rentowny – słabe oprocentowanie lokat i postępująca inflacja sprawiają, iż oszczędności nie dają zysku, a właściwie to z czasem ich siła nabywcza spada. Nie zaskakuje zatem to, że wzrasta zainteresowanie innymi metodami inwestycji, w tym również zakupem złota lokacyjnego.
Co o złocie inwestycyjnym mówią akty prawne w Polsce?
Inwestowanie w metale szlachetne polega na zakupie ich w chwili, kiedy ich wartość na rynku jest niska i ich sprzedaży, gdy ta cena zacznie wzrastać. Ale warto uwydatnić, iż nie każdy wyrób ze złota jest uznawany za kruszec inwestycyjny, w związku z tym przykładowo skupowanie złotej biżuterii nie można nazwać inwestycją w złocie. To, co jest złotem lokacyjnym jest przejrzyście określone przez prawodawstwo naszego kraju, w ustawie o podatku od towarów i usług. Zgodnie z aktualnymi aktami prawnymi jest to głównie złoto o próbie co najmniej 0.995 w płytkach lub sztabkach. Natomiast złote monety bulionowe muszą sprostać innym wymaganiom, żeby być uznane za złoto lokacyjne. Muszą posiadać próbę wyższą niż 0.900, być wybite nie wcześniej niż w 1800 r. i co istotne – muszą być dopuszczone jako środek płatniczy w państwie, które je wyemitowało. Monety inwestycyjne nie są numizmatami, toteż nie uznaje się ich jako egzemplarze kolekcjonerskie. Ustawa podaje jeszcze jedną kategorię złota inwestycyjnego – złoto pod postacią papierów wartościowych.
Złoto lokacyjne – co można kupić online?
W sklepach polskich dostawców złota inwestycyjnego bez trudu spotkać można rozpoznawalne na całym świecie monety bulionowe z m.in. RPA oraz Wielkiej Brytanii, jak i sztabki złota. Zamówienia można składać też online i nie jest to oferta tylko dla największych inwestorów. Ci mniej zamożni znajdą w internecie bogatą ofertę sprzedaży złotych bulionówek o wadze 1/10, 1/4 bądź 1/2 uncji, jak i złota w pojedynczych sztabkach o wadze 1, 2 i 5 g. Kupić można także złoto w tak zwanych „combibarach” umożliwiających odcięcie, a później odsprzedanie pojedynczych płytek kruszcu.
Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]