Witamina C to niezwykle cenny składnik, który znacząco przyczynia się do leczenia chorób i poprawienia ogólnej odporności organizmu. Zalecany jest przede wszystkim w okresach zwiększonej zapadalności na choroby wirusowe. Od kilkudziesięciu lat znajduje jednak szersze zastosowanie – przy bardzo poważnych schorzeniach. Sprawdźmy w takim razie czym są dożylne wlewy witaminy C i jakie są zalecenia do ich stosowania.
Dożylne wlewy witaminy C – niestandardowa terapia
Witamina C jest składnikiem niezbędnym do życia człowieka. Sami nie umiemy jej wyprodukować, dlatego musimy uzupełniać jej dawki z zewnątrz (np. z owoców). Współczesna medycyna od lat weryfikuje wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie groźniejszych chorób – boreliozy, cukrzycy i wielu innych. Nauka bada przede wszystkim oddziaływanie witaminy C na niszczenie komórek nowotworowych – niektóre testy starają się dowieźć, że wprowadzenie alternatywnego leczenia może przynieść dużo lepsze rezultaty leczenia. Dostarczenie dużych porcji witaminy C do organizmu to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Wlewy rozpoczynają się od 20 gramów, jest to więc niezwykle duże stężenie, które może pomóc zwalczyć wiele niebezpiecznych chorób.
Wlewy witaminy C – stężenia ustalane przez onkologa
Metoda aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, niweluje ryzyko pojawienia się skutków ubocznych, które mogłyby wystąpić w przypadku tradycyjnych metod (np. tabletek). Dzięki temu cukrzyca może się cofnąć, a układ immunologiczny zostanie wzmocniony, a więc efekty mogą być rewelacyjne. To lekarz decyduje o przebiegu terapii i ustala dawkę, ale żeby ujrzeć trwałe efekty, leczenie musi trwać około 5 tygodni.