Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Zastosowanie aparatów do magnetoterapii

Wszystko o magnetoterapia urządzenia

Magnetoterapia to dział fizykoterapii koncentrujący się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 megatesli. Metodzie tej przypisuje się różne działanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Absolutną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o działanie przeciwbólowe i przyspieszenie regeneracji tkanek przy zabiegach ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia likwiduje także obrzęki, redukuje ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Działanie urządzeń do magnetoterapii

Aparaty do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które w następnej kolejności jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Współczesne aparaty do magnetoterapii pozwalają na użycie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Aparat do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparaty do magnetoterapii to ważny element ekwipunku klinik rehabilitacyjnych i fizykoterapeutycznych. Ze względu na duże rozmiary i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy również modele przenośne, znakomicie nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te mają aplikatory w formie pasów lub dysków.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]