Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Podstawowe informacje o leczeniu witaminą C

Wlewy z witaminy C stają się w ostatnim czasie popularne. Rosnące zainteresowanie tą metodą wynika w głównej mierze stąd, iż kwas askorbinowy jest jednym ze związków potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu (zwłaszcza układu immunologicznego), a jednocześnie nie potrafimy wytwarzać go samodzielnie. Musimy zatem uzupełnić go inaczej – w pożywieniu lub za pomocą odpowiednio dobranych suplementów. Te ostatnie najsilniej działają, gdy dostarczymy witaminę C dożylnie – w wielu sytuacjach może to mieć spore znaczenie.

Wlewydożylne witaminy C – użycia

Wiele ludzi uważa, że dożylne witamina C pomaga w leczeniu rozmaitych przypadłości. Wielu pacjentów decyduje się na leczenie witaminą C po wykryciu takich schorzeń jak choroby autoimmunologiczne, borelioza czy zapalenie stawów. Nie brakuje też głosów mówiących, że ta procedura przynosi bardzo pozytywne skutki, jeśli chodzi o poprawę kondycji i wyglądu skóry – ma ją odpowiednio odżywiać i odmładzać, przyczyniając się tym samym do jej szybszej odnowy, jak również likwidować zmiany na skórze i przyspieszać zabliźnianie się.

Wlewy witaminowe – o czym warto pamiętać?

Wlewy witaminowe, podobnie jak każda inna metoda leczenia, wiążą się z pewnym ryzykiem. Z tej przyczyny nie wolno decydować się na nie bez konsultacji z lekarzem. Przede wszystkim musimy być pewni, że wlewy witaminowe nie zagrożą naszemu zdrowiu – jest to niezmiernie istotne w przypadku cukrzyków, pacjentów chorych na raka i innych osób z niewydolnością układu odpornościowego. Dożylne wlewy witaminy C należy przeprowadzać w klinikach specjalizujących się w leczeniu przy użyciu witamin, które zagwarantują nam, że przy zabiegu cały czas obecny będzie lekarz.