Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Oczyszczacze powietrza – dowiedz się jak działają?

Społeczeństwo pomału nabiera świadomości, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego rodzaju zanieczyszczenia i alergeny: dym tytoniowy, pyłki kwiatów, kurz, spaliny pojazdów czy mikroorganizmy i wirusy. Jak zatem zadbać o oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy miejscu pracy?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Obecnie najlepszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. To urządzenie upora się zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Skuteczność oczyszczaczy powietrza oblicza się definiując minimalną wielkość drobin zanieczyszczenia, które zostaną zatrzymane w ich filtrze. Urządzenia o znacznej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże 100% cząsteczek o wielkości 0,3 mikrona. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem może być jeszcze efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która gwarantuje najwyższy poziom filtracji. Zatrzymują one nawet cząstki o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM2.5 oraz PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie zatrzymuje także wirusa grypy, co zaświadczają przeprowadzone testy. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany jednorazowych, wykonanych z papieru filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można opłukać, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, proste w obsłudze i energooszczędne.