Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – oddychaj swobodnie

Rzadko zdarza się ktoś, kto nie znosi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie świeżości wytwarzają jony ujemne, które tworzą się między innymi w rezultacie naturalnego ruchu powietrza i wody, wyładowań elektrycznych, a również są wytwarzane przez rośliny. Ujemne jony tlenu mają pomyślny wpływ na nasze zdrowie i środowisko, oczyszczają powietrze oraz łagodzą przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi na skutek wydzielania się ekstremalnej ilości ciepła, wyładowania elektrycznego lub wpływu intensywnego pola magnetycznego. Obecnie większość z nas żyje w sąsiedztwie dziesiątek urządzeń, takich jak komputery, drukarki czy telewizory, które emitują pole magnetyczne i jonizują powietrze dodatnio. Dobroczynne jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, wytwarzają się przez przyłączanie się co najmniej jednego elektronu do cząsteczek neutralnych. Niestety ich ilość w powietrzu na terenach gęsto zamieszkałych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego by znowu poczuć czystą i orzeźwiającą atmosferę w mieszkaniu, trzeba użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – zalety

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Naładowanie ujemnie cząsteczek pomaga wychwycić pyły zawieszone PM10 i PM2.5, niebezpieczne drobnoustroje i wirusy czy dym papierosowy. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam lepszy wypoczynek i cieszenie się życiem pełną piersią. Zważywszy na fakt, że ujemna jonizacja powietrza redukuje poczucie chronicznego znużenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną, zaleca się zastosowanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem także w urzędach, szkołach, biurach czy przychodniach medycznych, a więc wszędzie tam, gdzie kluczowe jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.