Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Metoda femtolasik, lasik i zabieg trans PRK – o laserowej korekcie wzroku

Więcej informacji o korekcie laserowej wzroku Kraków.

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, codzienny komfort czy praca w przeróżnych zawodach – to zaledwie niektóre z powodów, które nakłaniają nas do przeprowadzenia korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach stale rośnie, na co wpływ ma na pewno nadzwyczaj nikłe ryzyko możliwych powikłań oraz doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia). Za przeprowadzeniem zabiegu laserowej korekcji wzroku przemawiają również kwestie zdrowotne. Wiele badań dowodzi wszak, iż nie leczone wady wzroku mogą prowadzić do znacznie poważniejszych problemów, gdyż stanowią czwarty (zaraz po zaćmie, jaskrze i zwyrodnieniu plamki) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się co trzeci Europejczyk.

Korekta laserowa wzroku czyli formowanie rogówki

Korekta laserowa wzroku wykorzystuje możliwość formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu krótkowzroczności, w wyniku spłaszczenie rogówki w jej centrum uzyskuje się fenomenalne efekty. Unosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można z kolei wyeliminować problem nadwzroczności. Dziś najpopularniejszym rodzajem lasera używanego w trakcie procedur korekcji laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki podczerwieni. Umożliwia to wykonanie dokładnego kształtowania, a przy tym zmniejsza zagrożenie uszkodzenia zdrowych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia mnóstwo czynników. Najistotniejsze to w szczególności dokładność, niska inwazyjność, skuteczność, jak również prawie nie istniejące zagrożenie powikłań. Trzeba napomknąć także o tym, iż zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekta laserowa wzroku – lekarz może jej nie wykonać

Nim zdecydujemy poddać się leczeniu laserem, warto być przygotowanym na to, że w pewnych kazusach lekarz może odmówić jego wykonania. Wśród najważniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, wiek poniżej 21 roku życia, karmienie piersią i ciążę czy choroby oczu jak np. zaćma.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]