Leczy skutki kontuzji i łagodzi ból – laser wysokoenergetyczny

Leczy skutki kontuzji i łagodzi ból – laser wysokoenergetyczny

Znajdź laser wysokoenergetyczny.

Terapia laserem wysokoenergetycznym to technika wykorzystująca silnie skoncentrowaną wiązkę podczerwieni. Po przystawieniu do skóry pacjenta specjalnej sondy połączonej z aparatem, przenika ona wgłąb tkanek, gdzie oddziałuje na wiele sposobów. Po pierwsze stymuluje komórki tkanki mięśniowej, po drugie zaś blokuje receptory bólowe i pobudza zakończenia nerwowe. To przekłada się na redukcję odczuwania bólu, jak również przyczynia do poprawienia krążenia, czego efektem jest lepsze ukrwienie tkanek. Nie dziwi więc, iż ta metoda leczenia znajduje szerokie zastosowanie.

Laser wysokoenergetyczny – co nim leczymy?

Laser wysokoenergetyczny może być wykorzystany do leczenia prawie wszystkich części ciała. Często jest używany przez personel opiekujący się sportowcami – bardzo dobrze sprawdza się jako środek minimalizujący dolegliwości bólowe po treningach oraz leczący skutki kontuzji takie jak: naderwania wiązadeł, skręcenia stawów czy zapalenia. Poza medycyną sportową, lasery wysokoenergetyczne są też używane między innymi w leczeniu ostrogi piętowej, lumbago, zapalenia stawów oraz rozmaitego typu neuralgiach. Laser wysokoenergetyczny jest także pomocny w medycynie estetycznej i w gabinetach dermatologicznych lub kosmetycznych.

Lasery wysokoenergetyczne – aparat

Wiązki laserów wysokoenergetycznych są emitowane przez specjalistyczne aparaty. Do tego rodzaju urządzeń podłącza się przewodowe sondy, przykładane następnie do ciała pacjenta w miejscach zmienionych chorobowo. Same sondy mają różną budowę i, co za tym idzie, odmienny sposób działania. Rozróżnia się m.in. sondy punktowe, prysznicowe oraz skanerowe, które emitują światło podczerwone lub ze spektrum czerwonego.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]