Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe – nowoczesne metody

Leczenie kanałowe dla wielu z nas nie jest przyjemnym zagadnieniem. Obecnie natomiast, wykorzystując nowoczesne narzędzia i – w szczególności – skuteczne leki przeciwbólowe, stomatolodzy są w stanie zagwarantować nam, iż zabiegi okażą się w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe okazuje się wskazane zawsze, jeśli pojawi się stan zapalny miazgi zęba lub tkanek okołowierzchołkowych. Polega na użyciu supercienkich sprzętów, dzięki czemu stomatolog może dostać się do głęboko zlokalizowanych partii uzębienia. Warto przy tym wiedzieć, iż w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Jakich?

Leczenie kanałowe – sprzęt

Oprócz narzędzi ręcznych, w nowoczesnym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami lekarza, minimalizując prawie do zera ryzyko wszelkiego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie głębokości kanałów. Osiągnięcie dużej dokładności umożliwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to zdecydowane przyspieszenie wizyty i poprawienie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe a NFZ

Decydując się na leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze będzie ono fundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by wnosić opłatę za leczenie kanałowe zębów z przodu – siekaczy oraz kłów. Leczenie kanałowe zębów trzonowych będzie natomiast pełnopłatne. Jeżeli będzie ono niezbędne, powinniśmy udać się do stomatologa posługującego się nowoczesnymi narzędziami oraz wcześniej dowiedzieć się, co o leczeniu u niego dotychczasowi pacjenci piszą w internecie.