Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Więcej na temat korygowania wad wzroku na voigtklinikaoka.pl.

Dobry wzrok gwarantuje pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można usunąć uciążliwe i często groźne dla zdrowia choroby oczu. Kto powinien poddać się zabiegom korekty wzroku?

Korekcja wzroku – oddaj się w ręce doświadczonego optometrysty

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych ewentualnie okularów. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekty umożliwiające leczenie krótkowzroczności, astygmatyzmu, nadwzroczności, a także wielu rzadszych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest nieinwazyjna i bezpieczna, a pacjent w mgnieniu oka powraca do regularnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowana załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia. Wykwalifikowany optometrysta postawi diagnozę, dopasuje najlepszą technikę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci działający w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowsze aparaty diagnostyczne, dlatego mogą zidentyfikować nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Z jakimi przypadłościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne zajmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Ponadto specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest procedurą niezbędną w ujawnianiu stanów zapalnych, jaskry, a także pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekta wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi dolegliwościami, np. usuwaniem kaszaków oraz ciała obcego z oka.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]