Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Po więcej szczegółów o terapii małżeńskiej UK kliknij w to miejsce.

Każde małżeństwo może wpaść w przeróżne problemy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychoterapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich trudnościach jest skuteczna?

Do terapeuty udają się pary borykające się z bardzo różnymi trudnościami. Specjalista pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z małżonków, jak również udzieli pomocy w przypadku nałogów, jednak tutaj często niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie problemów zdrowotnych partnerów lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, kiedy między mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie są w stanie rozwiązać samodzielnie. Uczestnictwo w terapii małżeńskiej pomaga także pokonać trudności i usprawnić związek. Lepsza staje się komunikacja między partnerami – dzięku temu ich małżeństwo rozwija się, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne potrzeby i oczekiwania. Podkreśla on, że związek to nie wyłącznie branie, ale też oferowanie czegoś od siebie. Dzięki psychoterapeucie możliwe staje się określenie przyczyn leżących u podstaw małżeńskich trudności. Małżeństwo, które ma za sobą terapię małżeńską zdobyło umiejętności niezbędne do tego, by doskonale pokonywać problemy w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszkamy na Wyspach Brytyjskich?

Emigracja z Polski, która dotarła na Wyspy spowodowała, że obecnie bez problemu znajdziemy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Mówienie po polsku usprawnia terapię i podnosi komfort małżeństwa, które zdecydowało się na usługi specjalisty. Także na emigracji warto zawalczyć o swój związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna zmagać się z rozmaitymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a na skutek niej partnerstwo jest w stanie wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze ostateczne wyjście.

Nasz adres:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339