Nie każde choroby zębów jesteśmy w stanie zlikwidować tradycyjnymi technikami. Jeżeli są one nieskuteczne, jedynym wyjściem bywa zazwyczaj jedna z metod chirurgicznych. Zajmuje się tym chirurg stomatolog, do którego powinniśmy wybrać się na przykład w przypadku uszkodzeń kości, potrzeby wstawienia sztucznych zębów czy koron, dużych uszkodzeń uzębienia oraz chorób tkanek miękkich, takich jak wszelkiego typu owrzodzenia lub nowotwory. Które techniki są zatem stosowane podczas leczenia pod okiem chirurga stomatologa? I, co najważniejsze, do jakiego specjalisty wybrać się, żeby leczenie było były komfortowe i nie spotkały nas przykre niespodzianki?
Leczenie przeprowadzane przez chirurga stomatologa
Niewątpliwie najczęściej wykonywanym w gabinetach chirurgów stomatologów działaniem okazują się ekstrakcje zębów – również tych bardzo uszkodzonych, potrzebujących otwarcia tkanek oraz dłutowania. W razie dużych uszkodzeń lub pacjentów po wypadkach potrzebne okazuje się czasem zrekonstruowanie kości – to również jest domeną chirurga stomatologa. Ten specjalista zajmuje się również terapią wszelkich zmian w pozostałych tkankach jamy ustnej – między innymi wspomnianych wcześniej nowotworów czy owrzodzeń – a także odtwarzaniem uszkodzonych tkanek.
Jak znaleźć chirurga stomatologa?
Jak łatwo stwierdzić, znalezienie nieodpowiedniego chirurga stomatologa może być źródłem sporych trudności. Dobrze zatem napisać parę zdań na temat tego, czym cechuje się właściwy chirurg stomatolog oraz czym kierować się przy szukaniu specjalisty. Najważniejsze jest na pewno to, by stosował on wyłącznie nowoczesne urządzenia oraz, co najważniejsze, środki znieczulające. Sporą wagę ma również nastrój w gabinecie i stosunek dentysty do pacjentów – wiele mówią nam na ten temat opinie dotychczasowych pacjentów, które znajdziemy na przykład w sieci lub wśród przyjaciół.