Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Jak działają aparaty do ultradzwięków?

Kliknij tu, aby kupić aparat do ultradźwięków

Obecnie fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech MHz. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bowiem poprawnie aplikowane ultradźwięki mają pozytywny wpływ na ludzkie zdrowie. Stosuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami może być stosowany do usprawnienia przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego i uśmierzania bólu. Wszystko to możliwe jest jednak tylko z wykorzystaniem odpowiedniego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – charakterystyka

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko stu lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na nagrzaniu tkanek bogatych w kolagen – blizn, stawów, wiązadeł oraz ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku bądź przy leczeniu różnego rodzaju stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny czy przenośny?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat ultradźwiękowy będzie opcją najlepszą kierowaną do fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów względnie podejmujących ich w wielu placówkach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie najlepszym rozwiązaniem.

Nasz adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]