Implantologia – w czym lepsza od protez?

Implantologia – w czym lepsza od protez?

Dawniej osoby, które z rozmaitych powodów straciły zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak najlepsze rozwiązanie, gdyż protezy wymagają pracochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego względu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które są zdecydowanie wygodniejsze, lecz również mają wiele innych zalet. Implantologia bowiem pozwala na osiągniecie widocznych długo efektów, minimalizując do zera ryzyko poluzowania implantu. Warto więc napisać parę zdań na temat tego, jak przebiega operacja wszczepienia implantów zębowych, jakie rodzaje są wykorzystywane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wykona nam implanty zębowe.

Na jakich zasadach opiera się implantologia?

Współcześnie implantologia wykorzystuje 2 rodzaje implantów – najpopularniejsze o wielkości 10 mm i nieco mniejsze, a więc 6 mm. Implant wykonany z odpowiedniego stopu tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nanotechnologia zaś umożliwia duże skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po 90 dniach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś od razu po zabiegu – unikać gorących dań, napojów zawierających alkohol i tytoniu. Istotne jest także stosowanie specjalnych płukanek, które likwidują ból oraz obrzęk.

Implantologia – jakiemu stomatologowi powierzyć?

Implantologia ma ogromny wpływ na wygodę codziennego funkcjonowania chorych – z tego względu tak istotne jest to, żeby wybrać właściwego specjalistę. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek i trudności zdrowotnych? Dobrze zrobimy powierzając wykonanie implantów zębów stomatologowi z dużym doświadczeniem oraz korzystnymi komentarzami dotychczasowych pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wprowadzeniu w Google nazwiska specjalisty na pewno trafimy na istotne informacje.