Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implantologia – rozwiąże problem z brakiem nawet jednego zęba

Implanty stomatologiczne to doskonały sposób na zastąpienie straconego korzenia. To świetne rozwiązanie dla pacjentów, którzy stracili kilka lub zaledwie jeden ząb i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębowe jednakowo dobrze sprawdzają się także w wypadku znacznych ubytków, a nawet pełnego bezzębia. Są one znacznie wygodniejsze od protez, a o ile stosownie się o nie zatroszczymy, bez żadnych problemów będziemy mogli z nich korzystać przez kilkadziesiąt lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa materiałów, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z czego wykonuje się nowoczesne implanty zębów?

Implanty zębów – wytwarzane z tytanu

Na samym początku należy nadmienić, że implant zęba to tylko ta część, którą wszczepia się w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – materiału, cechującego się wysoką wytrzymałością. Jego największym atutem jest także fakt, iż nie wchodzi w reakcje z żadną substancją ani nie rdzewieje – jego używanie jest więc w 100% bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzymuje wiele lat.

Z czego robi się korony implantów?

Spektrum materiałów, z których wykonywane są korony jest szersze. Najlepszym rozwiązaniem są implanty stomatologiczne z koroną z porcelany, która do złudzenia przypomina prawdziwy ząb, a oprócz tego nie powoduje reakcji alergicznych. Implantologia oferuje też tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która poprawia ich walory wizualne i ponadto zapobiega uczuleniom. Najbardziej budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Z powodu niezbyt atrakcyjnego wyglądu, są one montowane najczęściej w miejsce zębów tylnych.