Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?

Implant zęba – jak przebiega zabieg jego wszczepienia?

Implanty stomatologiczne to najlepszy sposób na pozbycie się braków w uzębieniu. Zdają egzamin zarówno gdy brak nam pojedynczych zębów, jak i całkowitego bezzębia. Ich głównymi zaletami są względnie łatwa pielęgnacja oraz naturalny wygląd – implant stomatologiczny wraz z koronąwygląda identycznie, jak naturalny ząb. Przed ich założeniem nie ma konieczności szlifowania sąsiednich zębów, jest to więc mniej uciążliwe dla pacjenta aniżeli założenie mostu czy pełnej protezy. Warto dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda ten zabieg i jakie kroki trzeba przed nim podjąć.

Implanty zębowe – jak przebiega ich wstawienie?

Zabieg wstawienia implantów stomatologicznych rozpoczyna się od podania pacjentowi znieczulenia. Ponadto istotne jest też odpowiednie nastawienie i poradzenie sobie ze strachem. W następnej kolejności dentysta wykonuje nacięcie dziąsła. To pozwala na dotarcie do tkanki kostnej i przygotowanie w niej łoża dla implantu. W tym celu stosuje się techniki piezochirurgii oraz specjalnie dobrane wiertła. To niesłychanie trudny etap zabiegu – wymaga od chirurga stomatologicznego wyczucia i precyzji. Dokładność niezbędna jest też przy wszczepieniu implantu zęba w kość. Kiedy ten będzie na swoim miejscu, lekarzowi pozostaje jedynie zaszyć dziąsło pacjenta.

Implanty zębowe a lęk przed odczuciem bólu

Myśl o wszczepieniu implantu stomatologicznego budzi w niektórych pacjentach obawy związane z ewentualnym intensywnym bólem doświadczanym w czasie zabiegu oraz bezpośrednio po nim. Na szczęście lęk ten jest zupełnie bezpodstawny. Obecnie implantologia korzysta z niesłychanie wydajnych środków przeciwbólowych, zapewniających pacjentowi zachowanie spokoju na fotelu stomatologicznym. Pacjenci szczególnie wrażliwi na odczuwanie bólu mogą ponadto skorzystać z płytkiego znieczulenia ogólnego, które zupełnie usunie możliwość odczuwania stresu przed leczeniem stomatologicznym.