Korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja

Korekta nosa kwasem hialuronowym to nie operacja

Jeszcze niedawno nawet nieduża korekta kształtu nosa kończyła się zabiegiem z udziałem skalpela. Dzisiaj w licznych przypadkach nie trzeba wykonywać operacji plastycznej, a to za sprawą zastosowania nieinwazyjnej procedury – korekty nosa kwasem hialuronowym.

Modelowanie nosa kwasem hialuronowym – czy przynosi widoczne efekty?

Za sprawą kwasu hialuronowego łatwo i szybko da się skorygować małe mankamenty, które nie wymagają wprowadzania zmian w tkance chrzęstnej i kostnej nosa. Nie znaczy to natomiast, iż rezultat takiego modelowania kształtu nosa jest mało widoczny! Stosując ostrzykiwanie kwasem hialuronowym można poszerzyć nos, wyeliminować jego nieduży garb lub brak symetrii, a także uwydatnić cofniętą kolumienkę. Takie poprawki, chociaż zdają się nieistotne, mocno oddziałują na ogólna percepcję obrysu twarzy. Godny zaznaczenia jest fakt, iż zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym zależnie od rozpiętości ostrzykiwanego obszaru, trwa zazwyczaj 30 minut i nie wymaga wykonania wcześniej licznych badań, jak to ma obowiązkowo miejsce przed operacją plastyczną. Zabieg z użyciem preparatu z kwasem hialuronowym przeprowadza się przy znieczuleniu punktowym.

Jakie są przeciwwskazania do korekty nosa kwasem hialuronowym?

To, że zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest nieinwazyjny nie oznacza, iż lekarz zakwalifikuje każdego pacjenta do jego wykonania. Przed wyznaczeniem daty zabiegu trzeba koniecznie skonsultować się ze specjalistą, który wykluczy u pacjenta obecność chorób, stanowiących przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu. To między innymi: choroby ogólnoustrojowe i autoimmunologiczne, reakcje alergiczne na substancje wykorzystane w wypełniaczu, kłopoty z krzepnięciem krwi, stany zapalne skóry w okolicy planowanych nakłuć, a w przypadku kobiet także ciąża oraz karmienie piersią.

Warto wiedzieć, że rezultaty zabiegu korekty nosa preparatem z kwasem hialuronowym, jak wszystkie zabiegi estetyczne z zastosowaniem tej substancji, nie są stałe. Kwas hialuronowy jest z czasem sukcesywnie metabolizowany przez organizm. Zwykle trwa to od 6 do 12 miesięcy po dokonaniu ostrzykiwania.

Nasz adres:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]