Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Zalety płytki elewacyjnej klinkierowej

Elewacja domu jest niezwykle ważna z co najmniej 2 powodów. Po pierwsze – ochrania konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i skrajnymi temperaturami. Po drugie natomiast w dużej mierze wpływa na to, jak będzie wyglądał dom, nadając mu własnego charakteru. Jest to jeden z kluczowych powodów, by dobór materiału na elewację odpowiednio przeanalizować i postawić na najlepszą opcję. Szczególnie godna polecenia jest elewacja z płytki klinkierowej. Czemu warto ją wybrać?

Klinkierowa płytka elewacyjna – zalety

Okładzina klinkierowa lub płytki elewacyjne klinkierowe jako materiał elewacyjny cechuje się przede wszystkim doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno zimą, jak i latem. Następny atut płytki klinkierowej to duża odporność na mróz, wiatr czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma lata nawet w najtrudniejszych warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale wyglądają, a różnorodność oferowanych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do wiekowych i nowoczesnych budynków. To dlatego płytki elewacyjne klinkierowe są chętnie wykorzystywane współcześnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są dwa rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wyrabiane ręcznie oraz maszynowo. Poza tym elewacje klinkierowe dzielą się na te wytwarzane z okładziny i z cegieł. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w starych domach lub tych na nie stylizowanych. Płytki z okładziny, dzięki prostemu, minimalistycznemu wyglądowi, stosuje się zwykle w nowoczesnym budownictwie.